Procedúry na chudnutie v salónoch - účinnosť kozmetických procedúr tvarovania tela

Spolu s korekciou výživy a športom prinášajú špeciálne postupy na chudnutie v salónoch rovnako efektívny výsledok. Existuje veľa z nich - niektoré sú zamerané iba na zlepšenie stavu pokožky, zatiaľ čo iné ovplyvňujú tukovú vrstvu. Akýkoľvek druh sa vyznačuje určitými účinkami a výhodami. Prečítajte si viac o najefektívnejších postupoch chudnutia z informácií s fotografiou nižšie.

Kozmetické procedúry na chudnutie

Všetky procedúry, ktoré podporujú chudnutie, sú rozdelené na kozmetické a hardvérové. Tieto sú účinnejšie pri dosahovaní výsledkov, ale nie sú také bezpečné, pretože majú väčší počet kontraindikácií. Z tohto dôvodu sa mnohé ženy rozhodujú pre zoštíhľujúce kozmetické kúry v salónoch. Vyznačujú sa miernym a relaxačným účinkom. Tieto postupy zahŕňajú:

 1. Kúpeľ. Vysoká teplota zvyšuje krvný obeh, a tým urýchľuje proces spaľovania tukov.
 2. Cédrový fyto sud. Je to minisauna. Zamerané na odstránenie prebytočnej tekutiny, zníženie prejavov celulitídy.
 3. Zábaly a masky. Tieto postupy sú si navzájom veľmi podobné. Sú horúce alebo studené. Pred samotným sedením sa telo vydrhne a následne pokryje profesionálnymi prípravkami, medzi ktoré patrí aj thalasso aktivátor. Zábal pôsobí na celulitídu, odstraňuje toxické látky, vyživuje pokožku.
 4. Masáž. Kozmetický charakter je prevažne manuálny. Ďalším typom je akupunktúra, ktorá ovplyvňuje špeciálne aktívne body tela. Masážne procedúry vyvolávajú efekt lymfodrenáže – zlepšujú prietok krvi, spevňujú kontúry tela a redukujú celulitídu.

Hardvérové postupy na chudnutie

Pri výbere hardvérového chudnutia možno dúfať v efektívnejší výsledok, ale takéto postupy sú drahšie ako jednoduché postupy z kozmetológie. Všetky majú rôzne spôsoby pôsobenia na telo. Niektoré pomáhajú dosiahnuť výsledok elektrickým prúdom, iné chladom. Existujú postupy založené na ultrazvuku alebo špeciálnych plechovkách, ktoré vytvárajú vákuum. Z najúčinnejších salónnych procedúr možno rozlíšiť:

 1. Mezoterapia. Spočíva v zavedení špeciálnych zmesí biologicky aktívnych látok pod kožu, ktoré urýchľujú procesy odbúravania tukov.
 2. Kryoterapia. Toto sedenie v salóne spočíva vo vystavovaní pokožky chladu lokálne (kryoelektroforéza) alebo celkovo (kryosauna).
 3. Ozónová terapia. Ide o proces zavádzania prípravku z výkonného ozónového okysličovadla do tukovej vrstvy. Vďaka nemu sa tuk topí v problémových oblastiach.
kryoterapia na chudnutie

LPG masáž

Tento postup je indikovaný pri celulitíde, nízkej elasticite kože, opuchoch a lokálnych tukových zásobách. Nežiaduca vrstva v problémovej oblasti je utiahnutá špeciálnymi valčekmi. Pod nimi sa vytvára vákuový efekt, vďaka ktorému sa pokožka miesi. Výsledkom je stimulácia krvného obehu, zlepšenie metabolizmu v bunkách. Účinok bude viditeľný už po jednom sedení. Na upevnenie efektu sa odporúča absolvovať ich celkovo 6.

LPJI masáž sa vykonáva len cez špeciálny oblek, ktorý sa nosí pred sedením. Skladá sa z elastického endermologického tkaniva, ktoré zabezpečuje hygienu zákroku. Okrem toho oblek znižuje bolesť, keď sa zariadenie posúva po tele, zabraňuje prílišnému naťahovaniu pokožky. Účinok príloh môže byť rôzny – od relaxačných až po agresívne, „rozbíjajúce" tukové bunky.

LPG masáž vákuovým valčekom

Ďalším typom salónnej procedúry, pri ktorej sa využíva masáž prístrojom LPG, je lipomasáž. Vykonáva sa bez špeciálneho obleku na otvorenej pokožke s použitím anticelulitídnej kozmetiky a špeciálnych olejov. Rozdiel medzi postupom je v tom, že pomáha čistiť epidermis od zrohovatených šupín. Navyše bez obleku sa uvoľňuje viac výťažku potu a mazových žliaz, t. j. trosky a toxíny sa uvoľňujú aktívnejšie. Tu sú niektoré ďalšie charakteristiky lipomasáže:

 1. Vákuová masáž má silnejší vplyv na prácu centrálneho a periférneho nervového systému. To zlepšuje metabolické procesy.
 2. Valčekový masážny stroj je vybavený kovovými časťami, ktoré sa ľahko kĺžu po otvorenej pokožke, najmä olejom.
 3. Aplikácia prípravkov proti celulitíde priamo na pokožku pomáha ďalej zvlhčovať pokožku.
 4. Pri masáži bez obleku odborník lepšie vidí problémové partie a ich zmeny.

Masáž na chudnutie

Profesionálna súčasná masáž na chudnutie sa nazýva myostimulácia. V oblasti väčších svalov je na ľudské telo pripevnená špeciálna prísavka - elektródy. Sú nimi napájané mikroprúdy, ktoré vytvárajú záťaž podobnú tej, ktorá je typická pre tréning v telocvični. To spôsobuje stiahnutie svalov, čím sa plytvá kalóriami (až 2 000 na sedenie) a spaľuje sa tuk. Myostimulácia má vyššie náklady, ale je jednou z najúčinnejších. Pre dobrý výsledok sa odporúča absolvovať 10 sedení. Zakázané počas tehotenstva, kritických dní a nádorov.

Program na formovanie postavy

Žiadna diéta ani telové zábaly vám nepomôžu zbaviť sa tukovej bunky. Iba ho zmenšia, no nesprávnou výživou sa jeho objem opäť zväčší. Kavitácia sa používa na pretrhnutie pevnej membrány tukovej bunky a odstránenie jej obsahu. Princíp fungovania takéhoto programu na formovanie postavy je podobný ako pri liposukcii, kedy dochádza k odstráneniu tuku v konkrétnej problémovej partii. Pôsobením aparátu sa v medzibunkovom priestore tukových buniek tvoria bublinky. Potom prasknú a vytvoria rázovú vlnu. Tým sa zničí tuková bunka.

prístrojová masáž na chudnutie

Odstránenie brušného tuku

Presoterapia je modernou alternatívou masáží, pretože mu nahrádza 10 sedení naraz. Naraz môžete schudnúť až 2-5 cm. Účinok tejto procedúry na zmenšenie brucha je založený na tlaku, ktorý človek zažíva pri nosení špeciálneho obleku. Vzduch sa do nej vstrekuje s prestávkami od 0, 5 do 2 minút, čo vedie k zvýšenému prekrveniu. Vzniká dojem, že máte na sebe korzet. Výsledkom bude odstránenie prebytočnej tekutiny a strata hmotnosti. Pre konsolidáciu účinku je potrebné absolvovať kúru 14 sedení s frekvenciou 1 každé 2 dni.

SPA procedúry na chudnutie

Salóny môžu ponúknuť ďalšie zaujímavé a príjemné spôsoby, ako schudnúť. Ide o SPA zoštíhľujúce kúry. Medzi nimi vynikajú oblasti ako zábaly, kúpele, pílingy a masáže. Tie posledné sú najbežnejšie. Masáže je možné kombinovať s telovými zábalmi, aromaterapiou, peelingom. Manuálna možnosť dáva dobrý účinok, pretože týmto spôsobom je lepšie cítiť tlak a telo sa uvoľňuje. Zo zábalu sú príjemnejšie a účinnejšie:

 1. Čokoláda. Omladzuje, hydratuje pokožku, pomáha redukovať výskyt pomarančovej kože. Pred procedúrou v salóne sa telo naparí, potom sa vydrhne a potom sa pokryje čokoládovou kompozíciou.
 2. Zábal z morských rias. Nie je menej populárny vo väčšine salónov. Riedenie špeciálneho prášku s éterickými olejmi zvyšuje účinok procedúry. Telo sa uvoľňuje a zároveň sa tonizuje.
čokoládový zábal na chudnutie

Cena zoštíhľovacích kúr v salónoch

Pri výbere konkrétnej možnosti z vyššie uvedeného nie je posledným kritériom cena zoštíhľovacích procedúr v salóne. Určuje sa na základe viacerých faktorov. Náklady závisia od kvalifikácie špecialistu a typu postupu, stupňa jeho účinnosti, zložitosti postupu a použitých zariadení.