Melounová diéta

Aký druh stravy nepoužívajú dievčatá, ktoré snívajú o tenkom páse a elastických bokoch. Melónová diéta na chudnutie je vrcholom jesenného obdobia, pretože práve v tomto období si môžete produkt nielen lacno kúpiť, ale aj ľahko schudnúť, ak sa navyše budete venovať športu. Znie to prekvapivo, ale pri melónovej diéte môžete schudnúť až 10 kilogramov nadváhy týždenne - to je to, čo hovoria pozitívne recenzie o chudnutí pri použití tohto bobuľového ovocia.

melón pre melónovú stravu

Odborníci na výživu zakazujú používanie melónov na chudnutie - to spôsobuje vážne následky na obsahu glukózy v tele človeka, ktorý schudol (existuje vysoké riziko vzniku cukrovky). Zhrnutie: je možné pomocou vodného melónu schudnúť? Je to možné, ale iba v súlade s odporúčaniami odborníkov. Preto by ste mali najskôr podstúpiť vyšetrenie špecialistom a vylúčiť prítomnosť kontraindikácií pri používaní vodových melónov vo veľkom množstve na diétu. Hlavné odporúčania a popis niekoľkých možností pre stravu s melónom budú uvedené ďalej v článku.

Zloženie produktu

Kvantitatívny pomer zloženia vodného melónu je 90% vody a 12% cukru, čo zahŕňa sacharózu, glukózu a fruktózu. Práve vysoký obsah cukru spôsobuje, že melónová strava je neúčinná. Odborníci tvrdia, že žena môže v priebehu dňa zjesť najmenej 6 kg výrobku - to je asi 2300 kcal, zatiaľ čo povolená denná dávka je 2500 kcal. Melounová diéta sa odporúča na chudnutie, ak predchádzajúci denný obsah kalórií bol 4 000 alebo viac kalórií. Ukazuje sa, že ľudia s veľkým množstvom nadváhy (najmenej o 20 kilogramov nad normu) budú môcť skutočne stratiť všetko, čo je nadbytočné, už za mesiac.

Súčasťou pruhovaného bobuľa sú okrem iného aj tieto látky:

 • minerály - vo veľkom množstve (250 g vodného melónu obsahuje dennú normu horčíka);
 • pektínové látky - môžu znižovať hladinu cholesterolu;
 • bielkoviny - prispievajú k nasýteniu a tvorbe svalových vlákien;
 • vitamíny skupiny A, B, C;
 • vláknina - normalizuje činnosť čriev;
 • antioxidanty - niektoré odrody dostupné v zložení môžu vyriešiť problémy v genitálnej oblasti.

Diéta s melónom môže zvýšiť sexuálnu túžbu u mužov a vyriešiť ich problémy v oblasti genitálií. Je to spôsobené vysokým obsahom lykopénu v kompozícii. Na odstránenie problémov teda stačí, aby muži týždeň dodržiavali melónovú diétu.

Výhody a nevýhody stravovania

Melounová strava má svoje pozitívne aj negatívne stránky, ktoré je potrebné zohľadniť pred rozhodnutím, či ju budeme dodržiavať.

Výhody melónovej diéty zahŕňajú:

 • zlepšenie metabolizmu;
 • odstránenie prebytočnej tekutiny z tela;
 • odstraňovanie toxínov a radikálov z alkoholických výrobkov;
 • nasýtenie mikroelementmi;
 • zníženie rizika vývoja rakovinových buniek;
 • stimulácia urogenitálneho systému.

Napriek pozitívnym stránkam melónovej diéty má toto bobule aj negatívne aspekty chudnutia.

Medzi nevýhody patrí:

 • výrazné zvýšenie zaťaženia urogenitálneho systému - ak sa v tejto oblasti vyskytnú problémy, neodporúča sa používať melón s diétou;
 • vysoký obsah cukru vedie k zvýšeniu glukózy v krvi človeka - pre diabetikov je diéta s melónom zakázaná;
 • počas melónovej diéty, ako pri každej inej diéte, sa v tele pri chudnutí vytvára nedostatok tukov a bielkovín;
 • u niektorých vodný melón naopak vyvoláva pocit hladu.

To je dôležité: Kvôli negatívnym aspektom sa neodporúča dodržiavať melónovú stravu dlhšie ako týždeň - toto je najbezpečnejší čas na chudnutie a zabránenie poškodenia zdravia.

Možnosti stravovania

Ak zvážime otázku, či je možné schudnúť na vodnom melóne, je nemožné s istotou odpovedať kladne. Existujú však recenzie od ľudí, ktorí dokázali schudnúť aj pri celodennom jedení vodových melónov. Pravdepodobne to všetko závisí od jednotlivých charakteristík organizmu.

Diéta na 1 deň

Melounová diéta je vynikajúcou voľbou pre pôstny deň - pomôže odstrániť opuchy, zbaví vás nadúvania a schudne až do 3 kilogramov. Správnym dodržiavaním melónovej diéty je použitie bobúľ v množstve 1 kilogram produktu na 10 kilogramov chudnutia. Počas dňa sú okrem iného povolené maximálne 2 šálky kávy, rovnako ako neobmedzené množstvo bylinného a zeleného čaju. Povinné použitie vody - najmenej 1 liter čistej tekutiny.

Diéta 3 dni

Melounová diéta navrhnutá na 3 dni chudnutia nie je taká kategorická a umožňuje použitie ďalších zdravých potravín.

Približné menu na 3 dni chudnutia je nasledovné:

 • na raňajky - 1 zelené jablko a 3-4 plátky melónu;
 • na obed - 3-4 plátky melónu;
 • na obed - veľa zelených s čerstvými uhorkami (šalát si môžete pripraviť dochutením rastlinným olejom), po pol hodine hlavné bobule v malom množstve;
 • na popoludňajšie občerstvenie - zelené jablko;
 • na večeru - melón v neobmedzenom množstve (do sýtosti, ale nie prejedania sa).

Voda a bylinkový čaj sú povolené po celý deň. Ráno sa môžete rozmaznávať so šálkou kávy, ale až po ovocí.

Diéta na týždeň

Diétne jedlá si môžete vychutnať počas týždňa, pri ktorom sa dodržiava jedálniček uvedený v tabuľke.

množstvá - do sýtosti, ale nie prejedania sa
Deň Čas jedla Nákupný zoznam
Pondelok Raňajky Do hlavnej bobule sa pridáva akékoľvek ovocie
Obed Šalát a uhorky, bylinky a zelené jablko, ochutené rastlinným olejom
Večera Vodný melón vo veľkom
Olovrant Niektoré základné bobule a akékoľvek ovocie
Večera Veľká porcia melónu, sliviek a iného ovocia
Utorok Raňajky 2 kiwi a hlavné bobule
Na obed Až 3 jablká
Večera Časť melónu je povolená na prípravu sorbetu a iných jedál, ale bez pridania ďalších produktov
Olovrant Slivky
Večera Slivky a hlavné bobule

Jedálny lístok sa podáva iba na 2 dni - potom sa strava počas týždňa strieda (vydržíte všetkých 8 dní). Takáto ovocná strava môže byť rýchlo nudná, preto sa odporúča neustále meniť druhy ovocia - jedná sa o pomerne pestrú stravu.

Zjednodušená forma

Existuje tiež zjednodušená forma melónovej diéty, ktorá sa dá udržať mesiac alebo viac - kým sa nedosiahne vytúžená váha. Tu je strava vyváženejšia, takže v tele nebude chýbať žiadna látka.

Príklad ponuky je uvedený nasledovne:

 • Na raňajky - niekoľko plátkov hlavnej bobule a čajová lyžička medu.
 • Snack môže pozostávať z akéhokoľvek ovocia, ktoré chcete spáliť tukové bunky (pomaranč, grapefruit atď. ).
 • Obed - pečená alebo dusená zelenina, môže byť nahradená porciou zeleninovej polievky bez pridania strukovín.
 • Snack - ovocie, môžete jesť niekoľko plátkov hlavného bobule.
 • Večera - ovsené vločky s ovocím alebo porciou pečenej zeleniny. Kus bez kváskového chleba je povolený.

Na prezentovanej výžive za týždeň môžete stratiť až 5 kilogramov nadváhy. Ak sa výživa kombinuje s cvičením, výsledky sa dajú len zvýšiť. Po dosiahnutí vytúženej hmotnosti by ste mali systém postupne opustiť vrátane ďalších potravín v strave. Správnym východiskom je dodržiavanie predchádzajúcej stravy, ale s neustálym zahrnutím produktu zakázaného pri chudnutí. Na upevnenie a zvyknutie si na telo sa odporúča zavádzať nový výrobok každé 3 dni, zatiaľ čo predchádzajúce nie sú vylúčené z jedálnička. Melounová diéta má iba pozitívne recenzie a samotné výsledky chudnutia. Existujú teda úspechy v chudnutí najmenej o 20 kg za jeden a pol alebo dva mesiace. Dievčatá a šťastné manželky majú rady nedostatok potreby neustále pripravovať diétne jedlá - je oveľa jednoduchšie nakrájať melón a ovocie umyť. Práve táto výhoda láka na stravu čoraz viac obéznych ľudí a milovníkov melónu.

Odborníci na výživu však tvrdia, že neustále používanie predloženého bobule spôsobí prudké zvýšenie glukózy v krvi. Preto sa odporúča dlhodobá zjednodušená forma stravovania pri chudnutí. Povolené sú aj pôstne dni, nie však viac ako raz týždenne a v ostatných dňoch sa neodporúča používať hlavný produkt - v tomto čase by sa telo malo vrátiť do normálu. Alternatívne môže melón nahradiť jedno hlavné jedlo. Zvyšok času sa do stravy zavádzajú zeleninové polievky, dusená alebo pečená zelenina.

Ohlasy

Meloun bol od detstva mojou obľúbenou pochúťkou. Nedávno som sa dozvedel, že táto mňamka má vynikajúci účinok aj na tukové zásoby, ktoré ich za krátky čas spáli. Prehrabal som sa na internete a našiel špeciálne melónové diéty (mimochodom, bol som prekvapený, že ich je veľa, melón sa kombinuje s rôznymi výrobkami). Pre seba som si vybral diétu tvaroh-melón, pretože tiež mi nie je ľahostajný tvaroh. Iba týždeň jedenia mojich obľúbených pochúťok priniesol neočakávané výsledky - ak váhy neklamali, potom sa mi podarilo zbaviť sa tri a pol kilogramu.

Neustále držím diéty, pretože iba to pomáha udržiavať moju postavu v dobrej kondícii. Od priateľa som sa dozvedel, že na chudnutie môžete použiť melóny - nielenže dokonale odstránia škodlivé látky z tela, ale tiež aktívne prispievajú k spaľovaniu tukov. Vyskúšal som kombináciu vodových melónov s pohánkovou kašou - dosť neobvyklá strava, ale výhody sú badateľné takmer okamžite. Pocit hladu úplne absentuje, čím sa väčšina diét nemôže pochváliť, a efektívne chudnutie - schudla som až 3 kg týždenne.

Prvýkrát som sa rozhodol držať diétu a dôvodom bola vážna choroba, ktorá sa skončila značným prírastkom hmotnosti. Dlhé hľadanie potrebných informácií viedlo k tomu, že som si vybral melónovú stravu. Spočiatku som neveril, že môžete jesť čokoľvek, ale s jednou podmienkou - ukončiť každé jedlo použitím niekoľkých plátkov melónu. Už prvý týždeň takéhoto chudnutia bol príjemne prekvapený - 2 kg sa odparili. Budúci týždeň ma potešil ešte viac - podarilo sa mi schudnúť 3, 5 kg a nezaprel som si ani mäsové jedlá.